آشنایی با علائم بسیار عجیب بارداری

575322 خبر ناگهانی

اگرچه بارداری بدون شک دوران فوق‌العاده‌ای است، اما اغلب با علائم عجیب و ناخوشایند بسیاری همراه است که برخی از آنها می‌توانند خیلی زود ظاهر شوند، حتی قبل از اینکه تست بارداری شما مثبت شود. از طعم غیرمعمول در دهان گرفته تا سرگیجه، علائم آزاردهنده بارداری بسیاری وجود دارد که مطمئناً پس از زایمان آنها را فراموش خواهید کرد.

بیشتر بخوانید:

1. توالت آبی می شود

اگر متوجه لکه های آبی روی صندلی توالت خود شدید، احتمالاً فکر می کنید که شلوار جین شما مقداری از رنگ آبی خود را روی پوست شما باقی می گذارد. اما این پدیده در واقع می تواند نشانه بارداری باشد. اگرچه هیچ توضیح علمی برای این موضوع وجود ندارد، اما بسیاری از زنان باردار متوجه آبی شدن صندلی توالت آنها می شوند. یکی از دلایل احتمالی، پوشش آنتی باکتریال روی صندلی توالت است که به هورمون های بارداری واکنش نشان می دهد. ویتامین های دوران بارداری نیز می توانند باعث تغییرات هورمونی در بدن شوند که به نوبه خود بر رنگ صندلی توالت تأثیر می گذارد.

2. طعم فلزی در دهان

زنان باردار ممکن است هوس غذایی بسیار عجیبی داشته باشند، اما اگر طعم فلز در دهانتان احساس شود، در واقع یک دلیل علمی پشت آن وجود دارد. هورمون های بارداری به طرق مختلف بر بدن تأثیر می گذارند و افزایش استروژن و پروژسترون می تواند باعث ایجاد طعم فلزی در دهان شود. خوشبختانه با جویدن آدامس یا استفاده از کمی نمک می توان آن را به راحتی از بین برد.

3. تورم لثه

اگر متوجه شدید که لثه‌هایتان حساس‌تر از همیشه هستند، احتمالاً باردار هستید. بارداری بر جریان خون در بدن تأثیر می گذارد و باعث تورم و خونریزی لثه ها می شود. حداقل یک بار در روز نخ دندان بکشید و از مسواک نرم برای کاهش علائم استفاده کنید.

  این گوشت قرمز ارزان تر است

4. سوزش سر دل یا رفلاکس اسید

احساس سوزش آزاردهنده در مرکز قفسه سینه ممکن است پس از خوردن غذاهای بسیار تند ایجاد شود، اما می تواند نشانه بارداری نیز باشد. در واقع، سوء هاضمه در دوران بارداری بسیار رایج است زیرا کودک در حال رشد دائماً روی شکم شما فشار می آورد. برای تسکین این احساس ناخوشایند، سعی کنید کافئین را کاهش دهید و بیشتر از 3 بار در روز در وعده های کوچک غذا بخورید.

5. تورم

نفخ می تواند یکی از اولین نشانه های بارداری باشد. در دوران بارداری، سطح پروژسترون به شدت افزایش می یابد و باعث می شود زنان باردار حتی در اوایل بارداری احساس نفخ کنند. پروژسترون هضم را کند می کند و به کودک اجازه می دهد بیشترین مواد مغذی را از غذا دریافت کند که باعث نفخ می شود.

6. سرگیجه

سرگیجه ای که ممکن است هنگام بلند شدن از رختخواب احساس کنید می تواند یکی از اولین نشانه های بارداری باشد. افزایش جریان خون می تواند بر فشار خون تأثیر بگذارد و باعث سرگیجه شود. در حالی که احساس سرگیجه مطمئناً خوشایند نیست، خبر خوب این است که جای نگرانی نیست.

منبع: بهترین ها

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید