آشنایی با روش های صحیح حذف آب از گوش

573330 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، آب بعد از شنا یا سایر فعالیت های آبی می تواند وارد مجرای گوش شده و در گوش باقی بماند. به طور معمول، مایع به طور طبیعی از گوش خارج می شود. با این حال، اگر آب تخلیه نشود، می تواند منجر به عفونت گوش خارجی به نام گوش شناگر شود.

بیشتر بخوانید:

فردی که آب راکد در گوش دارد ممکن است احساس غلغلک یا خارش داشته باشد که از گوش تا فک یا گلو امتداد دارد. آنها همچنین ممکن است مشکلات شنوایی از جمله صداهای خفه داشته باشند.

به طور معمول به دلیل ساختار گوش و جرم ضد آب گوش، آب خود به خود تخلیه می شود. با این حال، گاهی اوقات ممکن است نیاز به استفاده از برخی درمان های خانگی برای درمان گرفتگی گوش باشد.

در این مقاله شش در مورد نکاتی برای خارج کردن ایمن آب از گوش صحبت می کند.

نکاتی برای تخلیه آب از گوش

یک فرد می تواند چیزهای مختلفی را امتحان کند تا به تخلیه آب از گوش یا پاک کردن زباله های گوش کمک کند. اگر افراد یک یا چند مورد از نکات زیر را امتحان کنند، ممکن است به حل مشکل کمک کند.

متخصصان توصیه می کنند که افراد هیچ جسم خارجی را وارد مجرای گوش نکنند. این امر می تواند با فشار دادن بیشتر به داخل کانال سرومن را خراب یا بدتر کند.

اگر مشکل بدتر شد یا چند روز طول کشید، حتی پس از اعمال این روش ها باید با پزشک مشورت کنید.

1. تکان دادن پینا

بسیاری از افراد به طور غریزی وقتی آب وارد گوششان می شود، پینای خود را حرکت می دهند.

دراز کشیدن به پهلو و بی حرکت بودن برای چند دقیقه می تواند به تخلیه یا تخلیه مایع از گوش کمک کند.

سر را به گونه ای کج کنید که گوش آسیب دیده رو به پایین باشد. پینا را بگیرید و به آرامی گوش را در تمام جهات بکشید و تکان دهید. این می تواند به حرکت دادن داخل گوش و ایجاد مسیری برای تخلیه آب حبس شده کمک کند.

  باج گیری رمل توسط زنان/ جان این زن در خطر بود

این فرآیند همچنین می‌تواند به تحریک نواحی عمیق‌تر گوش کمک کند. سعی کنید خمیازه بکشید، فک خود را حرکت دهید، یا حرکات اغراق آمیز جویدن را با دهان خود انجام دهید تا به انتقال آب به کانال بیرونی کمک کنید و سپس برای تکمیل فرآیند، پینا را بکشید.

اگر فردی هنگام کشیدن لاله گوش احساس درد کرد، نشانه عفونت است و وقت آن است که با پزشک مشورت کند. اگر علت زمینه ای این باشد، ممکن است برای رفع عفونت قطره گوش دارویی تجویز کنند.

علاوه بر قطره گوش، برخی از پزشکان ممکن است از گوش‌شویه نیز استفاده کنند.

2. ایجاد خلاء در گوش

این امکان وجود دارد که از کف دست برای اعمال فشار معکوس در گوش و بیرون کشیدن آب با خلاء استفاده کنید.

سر را به سمتی خم کنید که گوش آسیب دیده رو به پایین باشد. دست خود را دور گوش قرار دهید تا کف دست بیشتر گوش و مجرای گوش را بپوشاند.

کف دست را به سمت گوش فشار دهید، گوش را به آرامی به سمت سر فشار دهید و سپس آن را به سمت عقب بکشید. هنگام فشار دادن به داخل گوش، کف دست باید صاف باشد و هنگام دور شدن باید جمع شود. در این فعالیت فرد باید مکش و رها شدن را در گوش احساس کند.

پس از چند بار انجام این کار، سر را به سمت پایین خم کنید تا مایع خارج شود. ممکن است تکان دادن مجدد پینا برای کمک به خروج آب کمک کند.

3. از کمپرس گرم استفاده کنید

پارچه یا دستمال را در آب گرم خیس کنید و آب اضافی آن را بگیرید. مطمئن شوید که پارچه خیلی داغ نباشد زیرا باعث سوختگی یا سوزش گوش می شود.

یک کمپرس گرم می تواند به شل شدن بافت گوش و کاهش احتقان در ناحیه کمک کند.

  کی آماده ازدواج هستیم؟

حوله را تا کنید و سر را کج کنید و گوش را روی کمپرس قرار دهید. چند دقیقه در آنجا استراحت کنید، اجازه دهید گرما گوش را آرام کند و زهکشی را افزایش دهد.

همچنین ممکن است استفاده از تکنیک های دیگر پس از گرم شدن گوش، مانند خمیازه کشیدن یا کشیدن گوش برای افزایش زهکشی کمک کند.

4. تبخیر آب به دام افتاده

برخی از افراد ممکن است تصمیم بگیرند که آب اضافی در مجرای گوش را با استفاده از هوای سشوار تبخیر کنند. برای این کار، سر را روی حوله یا بالش قرار دهید و گوش آسیب دیده رو به سشوار باشد.

سشوار را روی پایین ترین حالت قرار دهید و دستگاه را حداقل یک فوت از سر فاصله بگیرید. پینا را بکشید تا باز شود و هوای بیشتری وارد گوش شود.

مطمئن شوید که این کار را در یک اتاق تمیز و عاری از گرد و غبار، مو یا سایر مواد زائد که ممکن است وارد گوش شوند انجام دهید. مطمئن شوید که دستگاه به اندازه کافی دور باشد تا فشار هوا یا صدای موتور به ساختارهای ظریف گوش آسیب نرساند.

5. درمان های خانگی برای از بین بردن آب از گوش

الکل و سرکه می توانند با هم کار کنند و به حذف رطوبت و مواد زائد از گوش کمک کنند. الکل می تواند به تبخیر آب کمک کند. هم الکل و هم سرکه می توانند به از بین بردن باکتری های موجود در گوش و از بین بردن آن کمک کنند

6. پراکسید هیدروژن را رقیق کنید

محلول‌های پراکسید هیدروژن می‌توانند به حذف موم و زباله‌هایی که مجرای گوش را مسدود می‌کنند و می‌توانند آب را به دام بیاندازند و مشکلاتی ایجاد کنند، کمک کنند. در حالی که جرم گوش برای به دام انداختن کثیفی و آلاینده ها در گوش مهم است، ممکن است مسدود شود یا آب را پشت جرم گوش گیر کند.

چندین قطره گوش بدون نسخه (OTC) پراکسید هیدروژن را با سایر مواد ترکیب می کنند تا به شل شدن جرم گوش چسبنده یا به دام افتاده و سایر مایعات گیر کرده در کانال کمک کنند.

  شما 50 سال است که از مردم "استثمار" می کنید!

محلول پراکسید هیدروژن رقیق شده نیز می تواند به پاکسازی مجرای گوش کمک کند. برای تهیه محلول، 3 درصد پراکسید هیدروژن (غلظتی که محققان معمولاً برای از بین بردن جرم گوش توصیه می کنند) را با مقدار مساوی آب مخلوط کنید.

سر را طوری کج کنید که گوش آسیب دیده رو به بالا باشد. 2 تا 3 قطره از محلول را در گوش آسیب دیده بریزید و بگذارید چند دقیقه بماند. سر را به آرامی بچرخانید، اجازه دهید گوش در حوله یا سینک تخلیه شود و گوش خارجی را خشک کنید.

پزشکان توصیه می کنند که از پراکسید هیدروژن زیاد استفاده نکنید.

همچنین، برخی از افراد نباید از پراکسید هیدروژن در گوش خود استفاده کنند، از جمله کسانی که:

– شما اخیراً تحت عمل جراحی گوش قرار گرفته اید.

– دارای لوله های گوش یا لوله های هواکش

– بریدگی های باز در مجرای گوش خود دارند.

– ممکن است پرده گوش پاره شده باشد.

– ممکن است عفونت گوش داشته باشید.

هر کسی که از وضعیت خود مطمئن نیست باید قبل از استفاده از پراکسید هیدروژن در گوش خود با پزشک مشورت کند.

هنگام خارج کردن آب از گوش نکات کلی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید.

ممنوعیت های خاصی وجود دارد، از جمله:

– قرار دادن اشیا در مجرای گوش، مانند سواب پنبه، گیره یا سنجاق ایمنی

– گذاشتن انگشتان یا ناخن در گوش

– سشوارها، پنکه ها یا اشیایی که هوا را به داخل گوش می دمند را در نزدیکی خود قرار دهید، زیرا صدا یا فشار می تواند به ساختارهای ظریف گوش آسیب برساند.

– اگر قبلاً عفونت گوش، سوراخ شدن پرده گوش یا لوله های گوش دارید، نباید از هر دو روش استفاده کنید.

منبع: سایت خبری بیتوته

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید