آزادی بیش از 90 درصد از دستگیرشدگان حوادث اخیر

568806 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق در حاشیه همایش بسیجیان قوه قضائیه و وزارت دادگستری در جمع خبرنگاران درباره حادثه تروریستی شیراز و دستگیری عاملان آن اظهار کرد: دو نفر. قرار بود برای عملیات در این حادثه جمع شوند که یکی از آنها وارد حرم شد و دیگری جدا شد که احتمالا جهانی فرد دوم دستگیر شده بود. پس از دستگیری نفر دوم با اطلاعاتی که وی ارائه کرد، 5-6 نفر از افراد مطلع دستگیر شدند و تحقیقات ادامه دارد.

بیشتر بخوانید:

وی در پاسخ به این سوال که در اغتشاشات اخیر چند نفر دستگیر شدند؟ وی گفت: نمی دانم اما بیش از 90 درصد دستگیرشدگان پس از 24 ساعت آزاد شدند.

وی افزود: افرادی که در اغتشاشات اخیر مسلحانه دستگیر شدند، جلسات دادگاه آنها به صورت علنی درج و اطلاع رسانی می شود.

معاون اول قضایی در ادامه با بیان اینکه یکی از سوالاتی که مردم از ما می پرسند این است که با مفسدان و اختلاس کنندگان چه کرده ایم؟ وی گفت: خیلی چیزها را نمی توانیم بگوییم، گاهی یک نفر را دستگیر می کنیم و در همان روز اول با مصاحبه فردی که مسئول نیست در اذهان عمومی حکم اعدام او صادر می شود. اما وقتی به پرونده نگاه می کنیم می بینیم هیچ سندی وجود ندارد و فرض می کنیم بعد از مدتی حکم 10 سال حبس برای این فرد صادر می شود و مردم از این حکم راضی نیستند، بنابراین با یک خبر جعلی مردم مشکوک می شوند. منتشر می شود.

  پایان بازی استقلال و مس رفسنجان

وی در مورد سامانه ارجاع هوشمند گفت: دیروز جلسه ای با وصول دادگستری داشتیم و با توجه به اطلاعاتی که از محاکم قضایی داشتیم و اقداماتی که انجام دادیم آن را به صورت نمونه در دو استان اجرا کردیم و تصمیم گرفتیم در تمامی استان ها اجرا شود. دادگاه ها با این سیستم دیگر پرونده ای نداریم که بدون ارجاع باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید