آرایشگاه ها میلیون ها خدمات ارائه می دهند!

در روزهای پایانی سال بازار خدمات آرایشی و رنگ آمیزی مو در آرایشگاه های زنانه بسیار داغ است.

در گذشته خدمات رنگ موی زنانه تنوع کمتری داشت. رنگ ساده و در نهایت توری داشتیم اما الان به مردم خدمات مختلف رنگ مو ارائه می شود. کهربا، سامبر، بالیاژ، هایلایت و غیره تنها بخشی از این خدمات است و به تناسب این تنوع، هزینه خدمات رنگ مو به گونه ای افزایش یافته است که شاید از شنیدن آن تعجب کنید.

اگر از سالن های زیبایی بزرگ و گران قیمت شهرهای بزرگی مثل تهران که تعرفه خدمات آن ها بعضاً ده ها میلیون تومان هم می شود، در آرایشگاه های معمولی برای موهای نه چندان بلند بگذریم، اگر می خواهید بسته به نوع آن از خدمات رنگ مو بهره مند شوید، باید دو تا سه داشته باشد یک میلیون تن را کنار بگذارید و اگر مو بلند و پر باشد این قیمت به پنج میلیون تن می رسد.

این قیمت بستگی به نوع مواد مصرفی، نوع مو، استفاده از مواد رنگ کننده، بلندی مو و برندهای خاص محصولات آرایشگری دارد و از هیچ قیمتی تبعیت نمی کند.

خانم رئوفی یکی از افرادی است که در کرمانشاه در زمینه رنگ مو فعالیت می کند و با اشاره به خدمات میلیونی رنگ مو می گوید: عمده هزینه هایی که برای رنگ مو متحمل می شود، پول مواد است.

وی با بیان اینکه هم اکنون تیوپ 150 گرمی رنگ موی مارک خوب بین 200 تا 300 هزار تن است، افزود: رنگ موی خارجی گران تری هم داریم که قیمت هر تیوپ 500 تا 600 هزار تن است و البته اگر این نوع رنگ را بسازید او می خواهد پول بیشتری بپردازد، زیرا گاهی اوقات حتی می توان از دو رنگ برای موهای بسیار بلند استفاده کرد.

  تصویری جدید از تلسکوپ فضایی هابل از دو کهکشان مارپیچی بزرگ و کوچک

این آرایشگر یادآور شد: در تکنیک هایی مانند بالاژ، کهربا، سامبر و … که گاهی از سفید کننده یا توری و هایلایت مرغوب استفاده می شود، زیرا برای آسیب رساندن به موهای مشتری باید از سفید کننده خوب استفاده کرد. شما نمی بینید.

به گفته رئوفی، قیمت سفیدکننده مرغوب نیز بالا است و بسته بندی آن برای گونه متوسط ​​بین 400 تا 600 هزار تن است، اما سفیدکننده خارجی مرغوب با بسته بندی 500 گرمی 500 تا 700 هزار تنی نیز وجود دارد. او می فروشد که البته کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، مگر مشتریانی که خودشان به آن نیاز دارند.

او می گوید: «آرایشگری هایی هستند که با مواد ارزان، اما با نرخ کمتر کار می کنند. این در حال از بین رفتن است.

یکی دیگر از مشکلاتی که آرایشگران به عنوان دلیل بالا بودن تعرفه خدمات رنگ مو به آن اشاره می کنند، خدمات پر زحمتی است که گاهی اوقات تمام روز طول می کشد و فرد مجبور است تمام وقت بایستد و علاوه بر کار روی موهای مشتری کار کند. کار با مواد شیمیایی در دراز مدت برای سلامتی آنها نیز مشکل ایجاد می کند.

خانم مرادی یکی دیگر از افرادی است که در زمینه رنگ مو فعالیت می کند و با بیان اینکه خدمات رنگ مو در مقایسه با بسیاری از خدمات زیبایی دیگر زمان زیادی را می طلبد، افزود: برای خدماتی که نیاز به رنگ مو دارد، یک روز تمام وقت استفاده کنید، زیرا در این مدت موهای مشتری باید چندین بار استراحت داده شود تا آسیب نبیند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

وی ادامه داد: در تمام این مدت فرد رنگ آمیزی باید به صورت ایستاده کار کند و مدت زیادی با مواد شیمیایی در تماس باشد.

به گفته این آرایشگر، دقیقاً اینکه مشتری چه رنگی می خواهد نیز دغدغه آرایشگر است و گاهی اوقات اگر رنگ مناسب از آب در نیامد و مورد پسند مشتری نباشد، باید زمان بیشتری را برای انجام کار صرف کنیم.

مرادی معتقد است با توجه به همه این موارد، دستیابی به دو یا سه میلیون رنگ مو قیمت بالایی ندارد.

شاید یکی از دلایل متغیر بودن و البته بالا بودن تعرفه خدمات رنگ مو، نبود قیمت مصوب باشد.

به گفته رئیس اتحادیه بانوان آرایشگر استان کرمانشاه، تعرفه خدمات رنگ مو معمولا با توافق مشتری و آرایشگر و با رضایت خود شخص تعیین می شود.

فاطمه کندوله در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه تعرفه خدمات آرایشگری بستگی به نوع مواد مصرفی، نوع خدمات مددجو و به ویژه میزان موهای مشتری دارد، یادآور شد: این تعرفه در حال افزایش است.

وی ادامه داد: علاوه بر این، قیمت مواد رنگین نیز در حال تغییر است و این مواد از 700 هزار تن تا هفت میلیون تن قیمت دارند.

آرایشگران دلیل اصلی گرانی خدمات رنگ مو را افزایش هزینه مواد مصرفی در انتخاب آرایشگاه های خارج از کشور می دانند: علاوه بر این خدمات رنگ مو نسبت به سایر خدمات زمان بیشتری می برد و آنها را -high.win می کند. می رود.

دیدگاهتان را بنویسید