آخرین وضعیت کاتالوگ الکترونیکی را مشاهده کنید

571826 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، علیرضا شهمیرزایی با بیان اینکه متولی اصلی کالاها وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، گفت: وزارت حراست در تکمیل زنجیره تامین کالا و نصب سامانه ها مشارکت و همکاری دارد. فروشگاه ها که در طرح های آزمایشی نیز انجام شد.» این طرح به صورت پایلوت در چهار شهرستان گرمسار، آبیک، دماوند و فیروزکو اجرا شد.

بیشتر بخوانید:

وی با بیان اینکه ممکن است نمایندگان نظر شخصی خود را در مورد حذف کالابرگ اعلام کرده باشند، تصریح کرد: در مورد حذف کالابرگ چیزی به عنوان نظر عمومی ارائه نشده است. طرح کالابرگ قانون است و باید پس از تصویب مجلس اجرا شود.

به گفته این مقام مسئول اجرای این طرح، این طرح پیچیده و حساس است و باید چندین طرح پایلوت اجرا شود. در حال حاضر این طرح در مرحله ای است که تصمیم گرفته شده پایلوت های خارج از شهر و در سطح کشور اجرا شود و در نهایت در صورت عدم وجود مشکل خاصی اجرایی شود.

50000 فروشگاه به پایانه های جدید فروش مجهز شدند

شهمیرزایی درباره مشکلات پایانه های فروش نیز بیان کرد: هنوز بسیاری از فروشگاه ها به پایانه های فروش مجهز نیستند. زمانی که بیش از 200 هزار فروشگاه از 400 هزار فروشگاه در منطقه کالابرگ به پایانه های فروش ویژه مجهز شوند، دیگر مشکلی برای اجرای این طرح وجود نخواهد داشت. اما در حال حاضر شاید 50000 فروشگاه به این پایانه ها مجهز باشند.

وی افزود: برای بقیه فروشگاه‌ها راه‌هایی وجود دارد که می‌توانند بدون ایجاد صندوق و با همان دستگاه‌های پخت کوتاه موجود و عملیات نرم‌افزاری و بدون نیاز به نصب فروش کامل، چند محصول اساسی مشمول طرح را ثبت کنند. ترمینال .

  چالش های دانشجویان هنگام حضور در دانشگاه / اضطراب و افسردگی در کمین -

وی در پاسخ به این مسئول پروژه کالابرگ تا چه زمانی اجرا می شود؟ وی بیان کرد: وزارت رفاه اجتماعی اعلام کرده است که با نهایی شدن تصمیم، آمادگی دارد ظرف مدت یک تا دو ماه این سامانه را در فروشگاه ها اجرا و نصب کند. البته این طرح با کمک بخش خصوصی در حال اجراست و در حال حاضر بیش از 10 شرکت خصوصی در حال همکاری هستند و همه آنها اعلام آمادگی کرده اند. اما این مشکل مربوط به دستگاه های مختلف است. مثلاً بخشی از کالاها مربوط به وزارت جهاد است و تامین منابع مربوط به سازمان برنامه و بودجه است. کارگروه های بین سازمانی تشکیل می شود و تصمیم نهایی باید با مشارکت همه دستگاه ها گرفته شود.

محسن زنگنه، نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه یازدهم مجلس شورای اسلامی مهرماه امسال گفته بود که یارانه نقدی جایگزین ارز ترجیحی است و ارائه فهرست سهام به دلیل اینکه زیرساختی وجود ندارد و این موضوع مطرح نیست. دیگر موثر نیست اما معاون بازرگانی و خدمات وزارت امنیت در نشست خبری اخیر خود این موضوع را تکذیب کرد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید