آخرین وضعیت قانون رتبه بندی معلمان را در نظر بگیرید

535502 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، مهدی اسماعیلی، رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در گفت وگویی با بیان اینکه کار تدوین آیین نامه اجرایی در کمیسیون تنظیم مقررات به پایان رسیده و نسخه نهایی آیین نامه تکمیل شده است، اظهار داشت: این آیین نامه در کمیسیون تنظیم مقررات اجرایی می شود.

تصویب قانون رتبه بندی معلمان بر اساس وعده های باقی مانده از ابتدای مجلس یازدهم در دستور کار مجلس قرار گرفت تا جایی که محمد باکر کلیباف رئیس جمهور این قانون را «مواضع رهبری مجلس انقلابی» خواند. دولت با تسریع در تصویب مراحل پایانی، قانون رتبه بندی معلمان را در اسرع وقت و در روزهای آتی اجرا و مطالبات معلمان را برآورده کند.

بیشتر بخوانید:

پیش از این از سوی ابراهیم رئیسی رئیس دولت سیزدهم اعلام شده بود که دولت مصمم است تمامی جوانب قانون رتبه بندی معلمان را در راستای ارتقای منزلت معلمان در نظر بگیرد و از این طریق در جهت ارتقای کیفی آموزش در کشور گام بردارد. کشور.

دولت نیز قول داده است که سند تحول آموزش و پرورش را به عنوان یکی از اسناد بالادستی اجرا کند.

رئیس جمهور همچنین به مسئولان مربوطه دستور داد تا بر وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان نظارت کنند.

نیاز وزیر آموزش و پرورش به نظام سازی بسیاری از دستگاه های پراکنده و پراکنده در حوزه آموزش نیز از دیگر دستورات رئیس جمهور برای رفع دغدغه فرهنگیان است.

همچنین بر لزوم ایجاد نقشه شورای آموزش عالی به عنوان اتاق فکر ایجاد تحول آموزشی در کشور با حضور نیروهای تحول آفرین، تصویری جدید و خلاق تاکید شد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

استفاده از نیروهای شایسته و متعهد در نقاط مختلف کشور، رعایت انصاف در جذب نیرو، رعایت عدالت در استخدام، انصاف در ارتقاء و انصاف در پرداخت دستمزدها از دیگر دستورات رئیس جمهور در خصوص فرهنگیان است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید