آخرین مهلت ثبت نام وام دانشجویی نیمسال دوم اعلام شد

517870 خبر ناگهانی

به گزارش تیم دانشگاه ایسکانیوز، زمان ثبت نام وام دانشجویی، شهریه و مسکن نیمسال دوم سال تحصیلی 1401-1400 حداکثر تا 25 اردیبهشت ماه 1401 تعیین شده است.برای دریافت وام و ارسال مدارک لازم اقدام کنید.

بدیهی است تاریخ فوق فعلا قطعی بوده و در صورت تمدید از طرف صندوق حمایت از دانشجویان اطلاع رسانی خواهد شد. طبق اعلام صندوق کمک های دانشجویی، شرایط، مبالغ جدید و نحوه درخواست وام ویژه دکتری و وام مورد نیاز حداکثر تا 27 فروردین ماه 1401 اعلام می شود و امکان بازپرداخت وام تا قبل از پایان سال وجود دارد. برای دانشگاه ها به موقع درخواست دهید.

بر اساس این گزارش، پایان دوره وام برای دانشجویان و دانشجویان دکتری 4 ترم و برای دانشجویان مقطع دکتری 8 ترم است.

پایان مهلت وام دانشجویانی که طبق قوانین در ترم اول تکمیلی وام دریافت کرده اند به ترم تحصیلی اضافه می شوند.

بازپرداخت وام های دانشجویی، دانشجویان دکتری خاص، دروس پایه، شهریه، دانشجویان موظف به پرداخت اقساط حداکثر تا 9 ماه پس از پایان وام، مراجعه به امور دانشجویی و پرداخت 10 درصد از کل مبلغ وام هستند.

بازپرداخت وام مسکن حداکثر 9 ماه پس از انقضای وام و قبل از صدور اقساط سایر وام ها می باشد.

آن دسته از دانشجویان و فارغ التحصیلانی که وضعیت بدهی خود را مشخص نکرده و قسط را به موقع دریافت نمی کنند، کل بدهی آنها به بدهی تبدیل شده و دانشجو موظف است تمام بدهی خود را یکجا پرداخت کند.

از کلیه وام ها از لحظه دریافت وام تا شروع سررسید اول، 4 درصد کارمزد به صورت روزانه از محل وام دانشجویی اخذ می شود.

  انتقاد عجیب از مهاجم ایرانی / رو طارمی در سن سیرو -

حداقل سهم دویست هزار تن است که هر سال با تشخیص رئیس صندوق قابل افزایش است.

مدت بازپرداخت متناسب با مانده بدهی حداکثر تا 5 سال (60 قسط) می باشد.

مشمولان وام دانشجویی صندوق در صورت داشتن یک یا چند اقساط معوق و یا عدم اقدام برای تعیین وضعیت بدهی و وصول به موقع قسط، در فهرست بدهکاران بانک مرکزی قرار می گیرند.

در صورت تأخیر بیش از ده قسط متوالی، کل بدهی (اعم از اصل، کارمزد و خسارات مربوطه) تبدیل به بدهی جاری شده و باید در یک قسط بازپرداخت شود.

صدور هر یک از تاییدیه و پاسخ به استعلام سازمان ها و گواهی فراغت از تحصیل در صورت عدم پرداخت حق بیمه و تعهدات معوق صادر خواهد شد.

ارائه اصل مدرک تحصیلی (نه گواهی موقت) و ریز نمرات پس از پرداخت کل بدهی و انجام سایر تعهدات قانونی امکان پذیر است.

دانشجویانی که بر اساس ضوابط تحصیلی (پذیرش و حذف) نمی توانند ادامه تحصیل دهند، موظفند کل بدهی خود را به یکجا به صندوق پرداخت کنند.

فارغ التحصیلان فاقد منابع مالی که تعهدات آنها به بدهی جاری تبدیل شده است، در صورت ارائه دلایل، مدارک و مدارک کافی که از نظر مالی بد نباشد، به تشخیص مدیر صندوق، مجموع بدهی آنها (اعم از اصل، کارمزد و خسارات مربوطه) افزایش می یابد. 36 اقساط متناسب با میزان بدهی قابل توزیع مجدد است.

در صورت قبولی فارغ التحصیل در مقطع بالاتر، پرداخت حق الزحمه و تعهدات مندرج در کتاب با توجه به شرایط دانشجو تغییر می کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید