آخرین اخبار از پلنگ مشاهده شده در سرحخسار

544300 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، حسن اکبری اظهار کرد: بر اساس بررسی های انجام شده مشخص شد این پلنگ برای مدت نسبتا طولانی و با توجه به وجود اماکن وارد این پادگان و سایر مناطق وسیع مجاور پارک ملی شده است. جایی که می تواند مخفی شود، مستقر شده و مواد غذایی دور ریخته می شود. پروتئین و شکار گربه ها و سگ های ولگردی که در این مکان بوده اند، به دلیل دسترسی آسان به غذا، تغذیه شده و با این محیط سازگار شده اند.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: ابتدا تلاش شد تا این حیوان با استفاده از شوکر احیا شود اما به دلیل فضای زیاد موفق نشد و مجبور شدیم آن را شکار کنیم.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تلاش نیروهای حفاظتی برای احیای این گونه گفت: با قرار دادن طعمه سه تله لچ باکس در محل نصب شد، اما پلنگ ترجیحی برای تله ها نداشت. به نظر می رسد دلیل در دسترس بودن غذا با تله ها ارتباطی ندارد.

وی تصریح کرد: این پلنگ در چند روز گذشته دیده نشده بود و احتمال می رفت به طبیعت رفته باشد اما دوربین های مداربسته بار دیگر حضور این حیوان را در مراکز نظامی ثبت کردند.

اکبری اضافه کرد: آخرین تصمیم کارشناسان فنی در این زمینه این است که اگر تله ها پلنگ را زنده نکنند، حیوان در مسیرهایی که دوربین با استفاده از اطلاعات پلنگ را ضبط کرده است، از موبایل یا ساختمان به بیرون پرتاب شود. از دوربین ها استفاده کنید تا بتوانیم حیوان بیهوش را به خارج از این منطقه منتقل کنیم.

  بلندترین صدا در جده، هالا مادرید!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تاکنون این حیوان به شهر نیامده و ساکنان مناطق اطراف را تهدید نکرده و خوشبختانه تاکنون وجود نداشته است. حمله و یا حمله به مراکز نظامی خطری برای پرسنل وجود نداشت، حمایت خوبی از ورود همکاران محیط زیست صورت گرفت و تلاش هایی برای احیای این گونه صورت گرفت، اما چون منطقه وسیع و تقریباً خالی از سکنه است و مکان هایی برای این گونه وجود دارد. برای پنهان شدن، مدتی طول کشید تا او را زنده کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید