آبگوشت و خواص بی نظیر آن

541194 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، قدیم که سبک یا سبک زندگی شبیه به هم بود، بیشتر وعده های غذایی ما آبگوشت بود. به ویژه در تعطیلات و مناسبت های خانوادگی؛ نه ثروتمند بود و نه فقیر. هر خانواده ای با حداقل امکانات و توانایی مالی می تواند این کار را انجام دهد. به همین دلیل آبغوش به عنوان غذای ملی اعلام شد. این غذای ساده و در عین حال سالم، اگرچه سرشار از ویتامین است، اما ویژگی اجتماعی مهمی پیدا کرده است زیرا همه باید برای خوردن آن دور هم جمع شوند. امیدوارم هر خانواده ایرانی حداقل هفته ای یکبار این غذای ملی را بخورد.

خوردن آبگوشت چه بیماری هایی ایجاد می کند؟

آبگوشت از گوشت گوسفندی تهیه می شود که طبیعت آن بسیار تند است. نخود فرنگی سرشار از کلسیم، فسفر و پتاسیم است. زردچوبه ادویه ای است که در آبگوشت استفاده می شد و در زمان های قدیم برای درمان کبد چرب و تنظیم آنزیم های کبدی استفاده می شد. پیاز و سبزی همراه با آبگوشتی که داروخانه کامل بود سرو می شد. متاسفانه پیازها به دلیل بوی بد دهان حذف شدند.

سریع غذا خوردن چه اشکالی دارد؟

وقتی انسان غذای تند می خورد از هضم اولیه غذا در دهان جلوگیری می کند بنابراین وظیفه دندان ها را به معده تحمیل می کند. در نتیجه معده متورم می شود و رفلاکس معده ایجاد می شود.

همچنین فست فود باعث می شود که زیاد غذا بخورید و در نتیجه چاق شوید.

همچنین دوست ندارید غذا بخورید و مشکل معده دارید.

  نحوه اجرای قرارداد 25 ساله ایران و چین

متأسفانه اخیراً خوردن سالاد با غذا رایج شده است در حالی که در طب سنتی چیزی به نام سالاد وجود نداشت. باید بدانید کاهو، خیار و گوجه فرنگی مزاج سردی دارند. هم مرحوم بوعلی سینا و هم مرحوم رازی معتقد بودند که زیاد خوردن کاهو و خیار باعث سفید شدن زودرس موها می شود، زیرا رطوبت زیاد مو باعث سفید شدن موها می شود. متأسفانه در این سالاد سرکه سرد، آب سرد و آهک سرد و بدتر از آن – سس سرد و سمی برای سلامتی بدن قرار می دهند!

بنابراین خوردن سالاد نه تنها منجر به کاهش وزن نمی شود، بلکه رطوبت بیش از حد بدن باعث تورم بدن می شود. در گذشته برنج را زیاد نمی خوردند و هر عید می خوردند، اما در عوض آبگوش که غذای گرم و سالمی است تقریبا هر هفته می خوردند.

منبع: رکنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید